Fuglefoderhus på fod Panorama

Varenummer: 100989
Pris: 889,00 kr
Fuglefoderhuset Panorama skaber en indbydende foderplads til havens fugle og byder samtidig på flere gennemtænkte detaljer. Huset er fremstillet i sortmalet træ med et sølvfarvet metaltag, som giver et stilrent udtryk i haven.

Den rummelige fodersilo har plads til ca. 3 til 4 kg vildfugleblanding og er forsynet med vippelåg, så det er nemt at fylde nyt foder på. På foderbordet er der desuden plads til blandt andet mejsebolde, nødder og brød. Plastruderne hjælper med at holde større fugle og katte væk fra spisepladsen, så de mindre fugle får bedre mulighed for at spise i fred.

Panorama har en metalvandskål og LED solarlys, som lyser foderhuset op, når mørket falder på. Den solide fod består af tre træben, som samles med dyvler og gevindskrue med bøsning. Der medfølger desuden tre jordspyd, som hjælper med at holde foderhuset stabilt på underlaget.
 
Lagerstatus webshop

30 på lager